Využívači ľudí

Tvária sa, že vás majú radi, že vám chcú dobre, no nie je to tak. V skutočnosti vás chcú len vycicať a odhodiť ako starú handru. Sú všade! Môže ísť o kolegov, ktorí si chcú prisvojiť vaše zásluhy alebo manipulátorov, ktorí sa cez vás chcú dostať tam, kam potrebujú. Ak si budete myslieť, že by to s vami predsa len mohli myslieť dobre, zadržte. Priateľstvo nie je len o tom, že dávate, dávate, dávate a nič nedostávate naspäť. 

Chronickí klamári

Nikto nie je dokonalý. Jednoducho povedané, ľudia, ktorí sú zvyknutí klamať, budú klamať vždy. Aj keď ste ich najlepší kamaráti. Dôvera je však maximálne dôležitá, preto by ste sa mali obklopovať len tými ľuďmi, za ktorých by ste dali ruku do ohňa. Smerujte svoju energiu k luďom, do ktorých sa investovať oplatí. Pamätajte si, dôvera je základným kameňom všetkých vzťahov.

Klebetnice

Spočiatku sa ich klebety môžu zdať neškodné, ale to je ilúzia. Najhoršie je, že vďaka takýmto klebetným ľuďom sa môžete dostať do rečí i do ťažkostí aj vy. Nikdy si nemôžete byť istí, či takáto „drbna“, nehovorí za chrbtom aj o vás. Ako sa z toho bludného kruhu dostať? Mali by ste jednoducho zmeniť konverzáciu zakaždým, keď sa pokúša s vami klebetiť. Bude ťažké vzdať sa horúcich noviniek, no skúste to, zmení sa vám život.

 

Negativisti

Títo ľudia sú neuveriteľne vyčerpávajúci, a najhoršie je, že veľakrát o tom ani nevedia. Nie je normálne byť v konštantnom stave nespokojnosti. Odporučte im, aby sa nechali vyšetriť u psychológa, rozhodne by vás denne nemali zaťažovať svojimi problémami a prenášať na vás ich negatívne emócie.

Chválenkári

Stále by ste ich mali chváliť. Všetko, čo urobili, čo majú, čo dokázali... Je to vyčerpávajúce. Je takmer nemožné byť v blízkosti niekoho, kto nie je ochotný zložiť si masku a dokázať prijať, až niekto iný môže byť lepší ako oni sami. Je viac než pravdepodobné, že títo ľudia bojujú s neistotou  rovnako ako zvyšok sveta.